Radovan Radetić je zaključil izobraževanje za družinskega terapevta v nizozemskem programu Kempler in ga nadaljeval z geštaltom v izvedbi angleških predavateljev in supervizorjev. Poleg tega je končal izobraževanje v programu sistemske družinske terapije, ki ga je izvajala priznana avstrijska psihoterapevtka Gina Staininger, ki je veliko sodelovala pri delu z begunci iz Bosne in Hercegovine v obdobju vojne na tamkajšnjem območju. Radovan Radetić je zaključil tudi mednarodno dvoletno izobraževanje za mediatorja v Lucci (Italija), po programu »MIND – How to understand family conflicts in order not to make victims«.
Kot družinski terapevt in mediator z dolgoletnimi izkušnjami dela s posamezniki, pari in družinami.
V Zavodu
Aleksandra sodeluje sodeluje kot ustanovitelj in programski vodja od 2006. V tem Zavodu ima tudi svojo dejavnost na področju motnje pozornosti s hiperaktivnostjo (ADHD motnja) in drugih motenj, tudi s področja nasilja.
Poleg tega izvaja tudi različna izobraževanja in delavnice za vladne in nevladne organizacije. Redno sodeluje s policijo, ljubljanskim sodiščem, centri za socialno delo, šolami, vrtci, bolnišnicami, pedopsihiatrijo, psihiatričnimi bolnišnicami in se vključuje v mediacijske postopke v primeru težav, ko gre za družine priseljencev, družine, v katerih je prisotno nasilje, v preteklosti pa tudi za begunske družine.
Radovan Radetić izvaja tudi strokovna izobraževanja in delavnice za bodoče mediatorje. Po vzoru L. S. Benjamin je razvil lastno različico modela SASV (Strukturna Analiza Socialnega Vedenja), ki je edini tovrstni model za Evropo in nepogrešljiv pripomoček za šole vrtce, družine za razumevanje različnih vedenj.